Vemte mě na přehled referencí

Tvorba webových stránek: Jan Dostál Jan Dostál

Kreativní a zapálený sochař z Olomouce. Působí po celé Evropě a jeho díla jste mohli vidět například v Bratislavě, Olomouci, nebo ve Vídni.

Svou vášeň pro umění přenesl také na svůj web, kde se vás snaží zaujmout animacemi, které mají podtrhnou podstatu jeho díla a uvažování.

www.jandostal.com

Jak probíhala naše spolupráce

Pan Dostál nás kontaktoval s informací, že má téměř kompletní grafiku a nápad. Jediné, co potřeboval byly zkušenosti a znalosti, jak to dát vše dohromady.

A tady jsme přišli na scénu my. Prošli jsme si společně připravené skicy, nafocené materiály, grafické materiály a navrhli jsme úpravy a postup práce.

Přišli jsme také s vlastními nápady, a tak se na stránkách setkáte s malým postupem, jak se tvořila socha s názvem Hyena. Autor si celou tvorbu zachytil na fotoaparát, kdy několik navazujících kousků jsme zapojili na web a při scrollování stránkou uvidíte, jaké pokroky pan Dostál udělal od prvního krůčku.

Postupně jsme zpracovali úvodní rozcestník, který je připravený na českou a anglickou verzi. Následně jsme se pustili do hlavní stránky, která zobrazuje přehled činností pana Dostála a dokresluje jeho vnímání paralaxovým efektem. Pro interaktivní obsah jsme také připojili načítání fotografií děl autora z jeho Instagramu.

Posledním krokem bylo portfolio, kde jsme zpracovali několik typů podstránek s možností řazení podle materiálu, roku, nebo typu díla. Věříme, že si tak každý najde to své.

Použitá technologie

Při výběru technologie jsme měli naprosto volné ruce a tak jsme se rozhodovali na základě obsahu. Protože autor bude díla doplňovat sporadicky, rozhodli jsme se pro platformu Wordpress. Stačilo několik úprav a základ projektu byl na světě.

Samozřejmě, nebylo to lusknutím prstu, ale Wordpress nám usnadnil některé věci, například práci s Instagramem, nebo obsluhu kontaktního formuláře. Nad to celé pak stačilo dopsat filtr nad portfolio a naprogramovat vlastní obsluhu informací.